لیف فومی
لیف فومی

اسکراب یا لیف فومی

همه با کاربرد لیف برای شست و شوی روزانه صورت و حتی بدن آشنایی دارند. در این آموزش ساخت یک لیف (اسکراب) را یاد میگیریم که برخلاف لیف های معمولی از فوم ساخته می شود که جنس خوب آن مانع از رسیدن به سطح پوست می شود. این لیف به وسیله ی فوم بلندر گلسازی و به شکل گل ساخته می شود.

فوم گلسازی

وسایل مورد نیاز

  • ورق فوم – 60 * 70 سانتی
  • قالب
  • نخ سفید 38 سانتی
  • قیچی
  • بند لاستیکی (بزرگ، نازک)
الگو گلسازی

روش ساخت

برای شروع ابتدا الگو را همانند تصویر بکشید یا چاپ کنید و 5 بار از روی الگو، فوم را برش بزنید. از یک تکه چسب استفاده کنید و انتهای چهارتا از نخ ها را به چسب بچسبانید و شروع به بافتن آن ها بکنید. در نهایت هر دو انتهای بافته شده را به صورت حلقه به هم گره بزنید و نخ اضافی را جدا کنید.

نوارهای گلبرگی که قبلا برش داده بودید را روی هم بگذارید به طوریکه فومی که در انتها قرار دارد بیرون تر از بقیه فوم ها باشد و بقیه فوم ها به ترتیب به سمت داخل قرار بگیرند. انتهای گره خورده را در داخل فوم ها قرار دهید و فوم ها را با ه به سمت داخل بغلتانید. بعد از اینکه کاملا فوم ها را پیچاندید با استفاده از یک نوار لاستیکی آن ها را محکم نگه دارید. با استفاده از تکه نخ سفید رنگ فوم ها را محکم ببنیدید و نخ های اضافی آن را بگیرید. پس از بستن نوار لاستیکی قبلی را با قیچی ببرید و از آن ها جدا کنید. گلبرگ های بیرونی را به سمت خارج فشار دهید.

ساخت لیف فومی
اسکراب برای شست و شوس صورت